Iesildīšanās

Pirms jogas vingrinājumu (asanu) pildīšanas, ieteicams iesildīt savu ķermeni ar dažādiem vienkāršiem iesildošiem vingrinājumiem! Daži no tiem aprakstīti zemāk.

Galvai

Galvas iesildīšana

Galvai var būt 3 ļoti vienkārši vingrinājumi:

  • Galvas griešana pa labi un pa kreisi- līdz ar galvu, strādā arī acis, kuras skatās tālākajā tā virziena punktā;
  • Galvas liekšana uz priekšu (zods tuvojas atslēgas kaulam) un atpakaļ- līdz ar galvu, strādā arī acis, kuras skatās tālākajā tā virziena punktā. Lai vingrojums būtu efektīvāks, var piepalīdzēt ar roku(plaukstu);
  • Galvas liekšana pie viena un tad pie otra pleca- lai vingrojums būtu efektīvāks, galvas liekšanai var piepalīdzēt ar roku(plaukstu).

 

P.S. Šos vingrinājumus katrs cilvēks pilda individuālā ātrumā un tos var pildīt gan sēdus, gan stāvus.

Rokām un pleciem

Plaukstu locīšana
Sēžot ar dibenu uz pēdām (Vajrasana), rokas priekšā taisnas plecu augstumā, lēnām, ar spēku ceļ plaukstas uz augšu un leju.

Zirneklītis
Sēžot ar dibenu uz pēdām (Vajrasana), rokas saliec ar plaukstām pie pleciem, pirksti salikti „zirneklītī"; ar visu spēku sasprindzina plaukstas un lēnām taisno rokas.

Augšdelmu stiepšana
Sēžot ar dibenu uz pēdām (Vajrasana), roku paceļ paralēli zemei, saliec elkonī un lēnām virza pāri pretējam plecam. Atkārto ar otru roku.

Roku staipīšana
Stāvot, ar spēku izstaipīt rokas uz visām pusēm.

Roku apļošana
Stāvot kājās, kājas plecu platumā, pēdu ārmalas paralēlas. Taisnas rokas paralēli apļo uz priekšu, pēc tam atpakaļ, pēc tam katru uz savu pusi.

Apskāviens
Stāvot kājās, kājas plecu platumā, pēdu ārmalas paralēlas. Taisnas rokas cenšas aizmugurē savienot, tad ar vēzienu priekšpusē, labā roka pa virsu, plecu augstumā „apskauj" sevi. Atkārto vēzienu atpakaļ, tad uz priekšu, apskaujot ar kreiso roku pa virsu. Atkārto vairākkārt.

Kājām un pēdām

Pēdu iesildīšana

Sēžot dandasanā- mieta pozā (mugura taisna, torss perpendikulārs zemei, kājas iztaisnotas)- rotējam pēdas uz vienu pusi, pēc tam uz otru pusi. Tad pastiepjam tās uz sevi un tad projām.