Vai ir iespējams mainīt likteni? Cilvēks ar plašu pieredzi un aizraujošu dzīvesstāstu - Aleksejs Meredovs

Aleksejs Meredovs ir vēdiskais psihologs, jogas un Reiki dziedniecības mākslas meistars, vēdisko un tantrisko aizsargmantru un Ājurvēdas speciālists, viņš saņēmis bramanisko iesvētību vienā no senākajām vēdiskajām tradīcijām. Cilvēks ar plašu pieredzi un aizraujošu dzīvesstāstu. Izmantojām izdevību iepazīties tuvāk.

– Pusaudža gados jūs esot sācis dzīvot mūka dzīvesveidu un to cienīgi praktizējis vairāk nekā 15 gadus. Kāpēc tāds lēmums un ko tas jums deva, raugoties no šodienas viedokļa?

 

Ikvienam cilvēkam piemīt iekšēja garīga tieksme uz pašpilnveidošanos. Tā ir tieši tā tieksme, kas atšķir mūs no dzīvnieku pasaules. Kādā dzīves periodā tā ir spēcīgāka, citā – ne tik ļoti. Un, ja nu reiz tā ir parādījusies, tad ir noteikti nepieciešams šo tieksmi novirzīt pareizā gultnē, lai pamēģinātu kaut ko pilnīgi citu nekā to, ko piedzīvojam ikdienā. Visizteiktākā vēlme parādās bērnībā. Tieši šajā dzīves periodā mēs visvairāk sapņojam par neparasto mūsu dzīvē. Mēs gaidām mistisko un pasakaino piedzīvojumu laiku...

Jau kopš bērnības es tiecos tieši uz šo garīgo vēsmu, un ar katru gadu šī tieksme pastiprinājās un auga. 14 gadu vecumā es sāku izzināt kristietību, budismu un psiholoģiju. Izmantoju visu iespējamo literatūru, kas bija pieejama deviņdesmitajos gados. Taču mana dvēsele tiecās uz brīnumu un misticisma valsti – Indiju.

Kopš tā laika ir pagājuši 26 gadi, pa šiem gadiem esmu sasniedzis mūka dzīves statusu un pilnībā piepildījis savu bērnības sapni, sasniedzis tieši to, uz ko tiecos. Esmu runājis ar svētām personībām, daudzus gadus apguvu un praksē pielietoju vēdiskās zināšanas. Un esmu neizsakāmi pateicīgs liktenim par šo brīnišķīgo dāvanu.

– Indijā kalnu klosteros jūs mācījāties un dzīvojāt vientuļnieka dzīvi, padziļināti apgūstot senos Vēdu rakstus. Būtu interesanti zināt, kā notiek tāda vientuļnieka dzīve – kaut kur kalnu alā, vienatnē ar Vēdām?

Kā atbilde uz šo jautājumu ir manis sarakstītā grāmata, kam arī ir tāds nosaukums – "Ceļš uz Himalajiem". Šajā grāmatā es aprakstīju savu dzīvi ašramā, jogas apmācības, ceļojumus Himalajos, komunikāciju ar svētiem vientuļniekiem un parastiem ļaudīm. Grāmatu ir iespējams lejupielādēt mājaslapā www.atma.guru.

Kopumā varu teikt, ka šādai dzīvei ir raksturīga vienkāršība, askētisms, stingra iekšēja disciplīna un – tajā pat laikā – brīvība. Jo, pateicoties ašrama dzīves režīmam, pareizai saskarsmei, laika pavadīšanai, uzturam un, pats galvenais, garīgajai praksei, cilvēka prāts un ķermenis attīrās, un viņš skaidrāk jūt savu dvēseli un izjūt arvien lielāku garīgās dzīves garšu.

Kas attiecas uz praksi, tad mūsdienās visi zina simtiem prakšu, taču nevienu nepraktizē... Sākumā ašramā tev māca vien dažas, tu tās noved līdz pilnībai un tad vari virzīties tālāk. Viens laiks, viena vieta, viena prakse – panākuma likums. Tu veido dienas režīmu un prakses apstākļus, lai tajā nostiprinātos.

(...)

 

 

– Par lekcijām Latvijā – vai pareizi sapratu, ka lekcijas nosaukumā minētā likteņa izmainīšana balstīta vēdiskajā astroloģijā? Vai kā citādi? Jo, lai kaut ko mainītu, vispirms droši vien jāsaprot "pašreizējā diagnoze"...

 

Viss ir atkarīgs no personības apziņas līmeņa.

Kāds, pat zinot astroloģisko karti, nav gatavs neko darīt. Kāds cits, jūtot neapmierinātību un savu potenciālu, ir gatavs rīkoties visos līmeņos.

Mans seminārs domāts šī otrā tipa cilvēkiem. Tiem, kuri gatavi pieņemt faktu, ka ir liktenis jeb karma, un tajā pat laikā apzinās, ka mūsu dalība tajā un tā izmaiņā ir visa pamats.

 

– Un kā tad īsti ir – var mainīt? Vai liktenis tomēr ir zvaigžņu un karmas noteikts?

(...) Mūsu iepriekšējās darbības nosaka mūsu likteni, tas veidojas no domām, vēlmēm un rīcības šajā konkrētajā brīdī, ik katru minūti, un ir svarīgi to apzināties. Kā no karmas viedokļa dzīvot apzināti un pareizi un kā ietekmēt jau izveidojušos likteni – par to dzirdēsiet lekcijās.

 

– Kā šīs zināšanas par likteņa mainīšanu ir ietekmējušas jūsu paša dzīvi?

Zināšanas dod iespēju nonākt pie skolotāja vai Guru! Guru dod praksi, prakse kļūst par dzīvi un maina personību, manā gadījumā norāda ceļu vai misiju. Savukārt Dievs dod spēku un iedvesmu rīkoties!

Viss ir vienkārši: man ir viss, lai es izpildītu savu misiju – dot cilvēkiem vēdiskās patiesības, spējīgas novest pie prakses, kas maina apziņu un dzīvi. Šajā misijā mani atbalsta sieva, skolēni, draugi, un, pats galvenais, es jūtu Dieva atbalstu, tas ir – es esmu laimīgs cilvēks! Un laimīgs cilvēks ir spējīgs parādīt ceļu citiem cilvēkiem, kuri arī vēlas sasniegt šo stāvokli. Vai ne tā?

 

– Varbūt ir kāds populārs mīts par likteņa mainīšanu, ko jūs vēlētos apgāzt?

Pats lielākais mīts ir tajā, ka astroloģiskā karte vai miljons lekciju apmeklējumi izmainīs likteni vai "izārstēs karmu". Bez prakses un pastāvīga, sistemātiska, apzināta darba izmaiņu nebūs. Ieraudzīt savu ceļu ir sarežģīti, ne visi ir spējīgi tam sekot, un gūt panākumus spēj vien retais. Tad nu esiet šo izredzēto skaitā, saņemiet praksi un gūstiet panākumus!

 

– Kas vēl interesants būs jūsu nodarbībās Rīgā?

Pēdējā laikā es cenšos mazāk filozofēt, bet vairāk dot cilvēkiem konkrētas, efektīvas prakses, kuras spēs pielietot visi.

Piemēram lekcijā-praksē "Dziednieciskās prakses – pieejamas ikvienam" jūs varēsiet atrast savu ceļu un novērtēsiet savas iespējas, redzot un pamēģinot dažādus dziedniecības virzienus. Jo nevienam nav noslēpums, ka potenciāli katrā no mums ir dāvana dziedināt, taču atklāt un ieraudzīt to spēj tikai cilvēks, kurš pats praktizē, – es esmu tieši tāds cilvēks.

  

No intervijas portālam Delfi.lv - "Oarkuls", 2018. gada aprīlis.

 

Pilnu interviju lasiet: https://www.delfi.lv/orakuls/biblioteka/49891583_vai-ir-iespejams-mainit-likteni-aprili-riga-ar-lekcijam-viesosies-vediskais-skolotajs-meredovs

2019. gada aprīlī A.Meredova vizīte Latvijā:

No 10. - 28. aprīlim Rīgā Aleksejs Meredovs (Atma Svarup) viesosies Latvijā un lasīs lekcijas un sniegs prakses par sekojošām tēmām:

 

  • Dzīve bez stresa jeb kā savaldīt emocijas
  • Meditācijas spēks
  • Reiki dziedniecības māksla
  • Jogu elpošanas noslēpumi (Pranajama I) - vienas dienas retrīts
  • Dziednieciskās prakses – pieejamas ikvienam

Kā arī sniegs individuālās konsultācijas.

 

Iepriekšējs pieraksts obligāts, vietu skaits ierobežots.

 

Sīkāku informāciju skat. ŠEIT.

 

Программа А.Мередова на русском языке: ТУТ.

 

Priecāsimies jūs redzēt!