PUBLIKĀCIJAS UN INTERVIJAS

2018. gada augusts

ATTIECĪBAS PĀRMAIŅU LAIKMETĀ - Natālija Čehovska par vīrieša un sievietes attiecībām mūsdienu rietumu kultūrā, par to, kādas ir būtiskākās laikmetu pārmiju tendences un kādu nākotnes sabiedrību veido jaunajā laikmetā dzimušie bērni. Intervijā žurnālā "Mistērija" - AUGUSTA numurā! Pilnu intervijas tekstu latviešu un krievu valodās atradīsiet pielikumos zemāk.

Daži citāti no raksta:

"Augsti standarti pieprasa lielu piepūli, tādēļ sievietes ir mobilizējušās: viņai gan darbā ir kā karalaukā, gan ģimenē kā kara laukā. Un, likumsakarīgi, visām sievietēm rodas viens jautājums – kur smelties enerģiju? Viņas visu saprot, ir apķērīgas, estētiskas, skaistas, cenšas par sevi parūpēties, bet – nepietiek enerģijas visiem dzīves aspektiem. Augtus standartus dod Venēra, nevis Saule. Piemēram, pār Maskavu valda Saule, un ir vieglāk, bet Rīga ir ļoti estētiska pilsēta. Un šī estētika nu nekādi nedod iespējas cilvēkam nolaisties zemāk par savu līmeni. Šeit arī rodas kredīti, jo – es taču nevaru atļauties būt sliktāks, dzīvot zemāk par tiem nospraustajiem standartiem, kurus esmu pelnījis. (...) Pasaulē ir ienākusi jauna paaudze, jauna ideja. Un, jo vairāk viņu kļūst, jo spēcīgāk šī ideja dominē... Tas, ka būs grūti pārvaldīt pasauli ar vecajām idejām, tas arī ir fakts. Tāpēc šie bērni arī visu mainīs, piemēram, pedagoģiskos uzstādījumus, jo ir pavisam cita motivācija, autoritārisms šos bērnus nespēj vadīt, ir vajadzīga sadarbība. (...) Šodien nāk jauna paaudze, gatava komunikācijai internetā. Ja mēs viņus tajā bremzēsim, viņi būs nekomunikabli. Viņiem, acīmredzot, ir pietiekami enerģijas priekš tā, mums – nav. Bet mēs cenšamies viņus mērīt pēc savas mērauklas, uzstādīt viņiem hiperaktivitātes diagnozes; ne jau viņi ir hiperaktīvi, tie esam mēs, kas esam reāli hiperpasīvi šim laikam. Tā ir mūsu, nevis viņu problēma. Ja mēs tagad viņiem skolā uzstādīsim diagnozi „hiperaktīvs”, tad viņi, kad izaugs, uzstādīs mums citu diagnozi. Saprotiet, tajā ir jēga. Jā, nu es ceru, ka tā kā viņus lielākoties pārvalda Mēness, viņi būs līdzcietīgi. (...) Mēs dzīvojam enerģijas pasaulē, enerģija ir tik pat materiāla, kā visas citas lietas. Viss ir veidots no enerģijas, un šo enerģiju mēs varam virzīt, pārvirzīt. Un to mēs varam tikai ar prāta palīdzību, bet viss ir veidots no enerģijas, un šo enerģiju mēs varam virzīt, pārvirzīt. Un to mēs varam tikai ar prāta palīdzību, bet ņemt – ar askēzes palīdzību. Ir trīs enerģijas avoti, kurus varam izmantot. Viens avots - tā ir mūsu dzimta, bet tad ir jābūt labām attiecībām ar vecākiem un jālūdzas par senčiem. Otrs avots – tās ir mūsu askēzes, jo mēs vienkārši zinām, kā enerģētiski darbojas šī pasaule un novirzām šo enerģiju vajadzīgajā virzienā, atsakoties no kaut kādām baudām. Trešais avots ir dievišķā enerģija, kad mēs vienkārši lūdzamies, arī tā ir askēze, lūdzoties mēs gūstam enerģiju un to novirzām. Tā mēs iekārtojam savu dzīvi. Tādējādi mēs ātri sevi realizējam...".

Attiecības pārmaiņu laikmetā - Natālijas Čehovskas intervija žurnālam "Mistērija", augusts 2018
LV_Natālijas intervija_Attiecības pārmai
Adobe Acrobat Document 721.7 KB
Отношения в век перемен - интервью с Натальей Чеховскской. Журнал „Mistērija” (Мистерия), август 2018
RUS_Natalijas intervija ATTIECIBAS parma
Adobe Acrobat Document 746.5 KB

2013. gada maijs

Dārgie draugi,

Vēl līdz 23.maijam preses tirdzniecības vietās pieejams žurnāla "Patiesā Dzīve" Nr.09 (10.maijs, 2013), kurā iespējams izlasīt interviju ar Natāliju -  Dzīves pārgājiena karte tavās delnās. (28. -32. lpp) 

Žurnālu var iegādāties arī interneta veikalā: https://eshop.kasjauns.lv/lv/ezurnali/numuri/?ezurnali_m=41

 

Paldies raksta autorei Evijai Haukai un "Patiesā Dzīve" redakcijai par šo interesanto un vērtīgo interviju!

 

Daži citāti no raksta:

"Cilvēks ir spējīgs stāties pretim likteņa apstākļiem, bet tas ir ļoti sarežģīti. Ko darīt? Lūgties, likt pretim ticību, vienalga, kādu, galvenais ir to darīt katru dienu."

 

"Līdzko sāk nopietni un patiesi nodarboties ar garīgo praksi, rodas jaunas līnijas. Piemēram, parādās Marsa līnija, kas dublē dzīves līniju. Marsa līnija ir kā otra dzīve, kas neatkarīgi no dzīves līnijas garuma un plaukstā redzamajām veselības problēmām dublē dzīvi. Arī slimības noritēs vieglāk, nekā sākotnēji bijis ierakstīts likteņa grāmatā. Plānveidīga, kvalitatīva dvēseles prakse spēj darīt brīnumus. Esmu redzējusi dažādu reliģiju pārstāvju plaukstas un varu apgalvot: ja cilvēks lūdzas, meditē, uz delnas parādās Marsa līnija, kas viņu sargā, - lai kas arī notiktu, fiziskais veidols būs normā."

 

"Bieži vien bērni nāk kā skolotāji saviem vecākiem, kam ir grūti atzīt, ka ir ieradies mazs skolotājs. Bērni, kas ir atnākuši pasaulē bez ciešas saiknes ar vecākiem, jūtas vientuļi, nepiederīgi pie dzimtas. Saskaņā ar vēdisko mācību līdz četrpadsmit gadu vecumam bērns dzīvo no vecāku enerģijas un tikai pēc tam iegūst savu karmu. Šajā laikā pusaudzis kļūst it kā par citu personību, sākas protesti un konflikti ar vecākiem. Vecākiem vienmēr saku, ka ir ļoti svarīgi atrast bērna saikni ar kādu no dzimtas un nav svarīgi, vai šis cilvēks ir star dzīvajiem. Vecāki bērnam var sacīt: "Tu neesi viens, tu esi tāds kā tavs vectētiņš." Ja bērns identificējas ar dzimtas sistēmu, viņam ir vieglāk izdzīvot."

 

2013. gada aprīlis

Raksts par Alekseju Meredovu un Natāliju Čehovsku žurnālā "Открыто" Nr. 14 (280) 5 -11 апреля, 2013 - Помните, случайностей в жизни нет! (30.-33. lpp.)

 

Zemāk citējam 10 ieteikumus, kurus A. Meredovs un N. Čehovska sagatavoja speciāli zurnāla lasītājiem:

 

Алексей Мередов

1. Цель жизни - ее познание. Задавайте больше вопросов, умейте слушать других.Бог постоянно общается с Вами через других людей.

2. Живите осознанно. Знание законов кармы приводит к осознанности.

3. Ищите причины событий, помните - случайностей нет. Случайность - это судьба.

4. Настоящее - следствие прошлого и причина будущего. Цените настоящее - в немВы живете.

5. Цените свою жизнь и жизнь других. Уважение жизни исходит от уважениеродителей.

6. Помните - все есть учеба. Страдания и счастье - все на благо и во имяпрогресса.

7. Контролируйте свои мысли, именно они управляют Вашими действиями и судьбой.

8. Совершайте аскезы - они оружие познания этого мира и путь к успеху.

9. Посещайте святые места - они откроют Вам истинное "Я"

10. Думайте о жизни - это приведет Вас к Богу. Думайте о смерти - это покажетвеличие жизни. 

 

Наталья Чеховская
1. Сила женщины - в любви. Любите этот мир и мир ответит вам тем-же.

2. Цените мужчин - это они проявления заботы Бога о Вас.

3. Будьте слабыми. Слабость - великая сила женщин.

4. Цените подруг - именно они наличие хорошей кармы. Они помогут Вам в осознаниесебя.

5. Любите родителей - эта любовь откроет в Вас множество талантов. Помните, дети- это не ваша собственность, а возможность служение Богу.

6. Следите за тем, что Вас раздражает, именно это искореняйте в себе.

7. Лучшая аскеза для женщины - мауна (молчание). Она научит Вас контролироватьречь и ценить сказанное.

8. Домашняя работа - это не рутина, а таинство. Ищите мистический смысл вобычных действиях. Это позволит Вам защитить себя и близких.

9. Ищите гармонию - она есть везде, она путь к счастью.

10. Старайтесь быть счастливыми, только счастливый человек сможет осчастливитьэтот мир. Нельзя дать того, чего у вас нет.

 

2012. gada jūnijs

Intervija ar Alekseju Meredovu (Atma Svarup) vortālā "Как изменить свою жизнь к лучшему" -

«Когда мы сосредотачиваемся на плохих качествах человека — мы легко впитываем эти качества»

Raksts: Ludmila Ponomarenko

 

часть 1 - http://soverhsenstvo-iznutry.ru/aleksej-meredov-intervyu-chast-1 

часть 2 - http://soverhsenstvo-iznutry.ru/intervyu-aleksej-meredov-chast-2 

 

 

Практичное знание по улучшению жизни © Совершенство изнутри

2012. gada maijs

Intervija ar Alekseju Meredovu žurnālā "Taka" -

Dialogs ar skolotāju. (28.-31. lpp.)

 

Neliels citāts no raksta:

 

"Kādas ir pašas galvenās cilvēka īpašības , lai virzītos uz priekšu garīgajā dzīvē.

Ir jāzina vairākas lietas: pirmā lieta – regularitāte. Regulāra prakse, lai kaut ko sasniegtu. Otra lieta – sapratne. Par to, ka praktizēšanas rezultāts ir izstiepts laikā.

Trešā lieta – mīlestība pret savu praksi. Jo, ja jūs to nemīlat un izpildāt  to kā mehānismu, tad rezultātā jūs to atmetīsiet.

Šīs trīs svarīgās lietas ir jāzina. Ir pastāvīgi jāattīsta lauljam – kas sanskritā nozīmē „tieksme pēc prakses”. Patiesībā „lauljam” nozīmē „alkatīga tieksme pēc prakses , alkatīgi centieni pēc prakses”.
Tātad, lūk, kādai īpašībai ir jāpiemīt, citādi tas viss nebūs uz ilgu laiku. Un tieši šo īpašību dod skolotājs. Tādēļ mēs redzam, cik bieži notiek tā, ka cilvēki uzsāk praktizēt un pēc tam visu atmet, ja viņiem nav īsta skolotāja. Jo neviens viņiem nav iedevis laulja – tieksmi pēc prakses.

Tikai skolotājs to var iedot skolniekam, jo viņš pats jūt tieksmi pēc prakse.

Vai tas ir saistīts ar vibrācijām?
Jā, tas ir saistīts ar vibrāciju nodošanu."


Sirsnīgs paldies raksta autorei Lienei Ulbinai un žurnālam "Taka" par sagatavoto interviju un iespēju nodot tālāk zināšanas Latvijas lasītājiem!


Intervija zurnalam TAKA_Dialogs ar skolo
Adobe Acrobat Document 4.4 MB

2008. gada marts. Yogablog.lv saruna ar Alekseju Meredovu

Linkā zemāk - saruna (kr. val.) starp Ingus Tamani no Yogablog.lv un Alekseju Meredovu (Atma Svarup):

 

http://yogablog.lv/2008/03/16/yogabloglv-saruna-ar-alekseju-meredovu/

2004. gada novembris

Intervija ar Alekseju Meredovu žurnālā "Люблю!".

 

http://www.lublu.lv/2004/11/17/beauty5.html