LEKCIJU CIKLS "SIEVIETES ASKĒZES VĒLMJU PIEPILDĪŠANAI”

1. un 2. oktobris, 2022

Gatavojoties vēdiskā rituāla sievietēm PUMSAVANA jaunajai sezonai, aicinām dāmas uz lekciju ciklu "Sievietes askēzes vēlmju piepildīšanai".

Šīs lekcijas noderēs gan tām, kuras plāno pievienoties vēdiskajam rituālam “Pumsavana”, kura jaunā sezona sāksies 15. novembrī, gan arī tām, kuras vēlas dziļāk izprast askēžu būtību un to darbības likumus. Lekcijas lasīs Ieva Uma Čeremisina.

 

 

 • 1. oktobrī 11:30-13:30 "Sena jogas prakse - apzināti izvēlētas askēzes. Askēžu būtība un to darbības likumi" 
 • 2. oktobrī 11:00-13:30 "Vēdiskais rituāls Pumsavana - kas, kā, kāpēc. Kamdēļ sievietei uzņemties askēzes gada garumā?"

 

Lai kaut ko saņemtu, kaut kas ir jāziedo. Ierobežojot un uzkrājot savu enerģiju, tālāk to var novirzīt uz kādu konkrētu mērķi. Apzinoties, iepazīstot un pielietojot enerģijas vadīšanas likumus, cilvēks iemācās regulēt visus savas dzīves aspektus. Un lielisks rīks šim darbam ir apzināti un pareizi izvēlētas un pildītas askēzes. 

  

Pirmajā lekcijā, 1. oktobrī - tiks stāstīts par to, kā strādā un ko sniedz askēžu prakse. Kādi ir askēžu veidi un to būtība. Un galu galā - cik interesants un dziļš ir ceļojums sevī caur šo praksi.

 

 Lekcijas tēmas:

 • Askēžu veidi un to būtība
 • Sieviešu askēzes - pašizziņai, apzinātībai, ieradumu un rakstura koriģēšanai. Savu klusāko sapņu piepildīšanai
 • Ar ko atšķiras vīriešu un sieviešu askēzes un kamdēļ vispār vajadzētu brīvprātīgi uzņemties sev kādus ierobežojumus
 • Ko nozīmē saņemt papildus labos karmas bonusus, svētību saviem sapņiem un pretēji - izlūgties no nākotnē jau paredzētā
 • Askēžu pildīšanas mehānisms
 • Svarīgākie askēžu darbības likumi
 • Neliels ieskats Pumsavanas rituālā un par to, cik liels spēks un skaistums ir sieviešu kolektīvam

  

Otrās lekcijas tēma - senais, svētajos rakstos aprakstītais vēdiskās kultūras rituāls sievietēm - PUMSAVANA VRATA, kas, caur dažādu askēžu pildīšanu un garīgo praksi, labvēlīgi ietekmē sievietes likteni, palīdz piepildīt vēlmes, iepazīt sevi un izkopt dažādas sev vēlamas rakstura īpašības.

 

Lekcijas tēmas:

 • Pumsavanas rituāla vēsture, tā apraksts svētajos rakstos
 • Pumsavanas norise Latvijā un citviet pasaulē
 • Svētajos rakstos uzskaitītās askēzes šī rituala ietvaros - to atšifrējums un veikšana
 • Lektores personīgā un daudzu citu sieviešu pieredze, kas sakrāta vienpadsmit gadu garumā
 • 10 galvenie mērķi kāpēc sievietes pievienojas Pumsavanai
 • Praktiski jautājumi - kā un kur notiek Pumsavana, kā pievienoties u.c.
 • Jautājumi un atbildes

 

Lekcijas vadīs centra ATMA Latvijā dibinātāja, jogas pasniedzēja un Pumsavanas rituāla vadītāja Ieva Uma Čeremisina.

 

 

Norises laiks:

Pirmā lekcija - 1. oktobris, 11.30-13.30 (sestdiena)

Otrā lekcija - 2. oktobris, 11.00-13.30 (svētdiena)

 

Norise: ATMA YOGA studija Pārdaugavā, Valentīna iela 16

 

Dalība lekcijās par ziedojumiem.

 

Iepriekšējs pieraksts: aizpildot formu zemāk vai rakstot atma.lv@gmail.com

 

Tālr. saziņai:  26351211, 27274744

 

 

Ieva Uma saka:

"Jā, ir  lietas, ko nav iespējams ietekmēt savā liktenī, taču klātesošiem un rīkoties gataviem cilvēkiem brīvība izpausties un veidot savu dzīvi ir krietni lielāka. Un es uzskatu, ka neviens cits izņemot katru pašu nav atbildīgs par savu labsajūtu un dzīvi kopumā. Tāpēc tā ir dāvana - zināt, kā no karmas viedokļa pareizi ietekmēt savu dzīvi un izmantot to sev un pasaulei par labu. Senā, gadsimtiem pārbaudītā jogas ceļa askēžu prakse ir brīnišķīgs instruments šajā uzdevumā, pie tam - tā ir universāla un der jebkuram cilvēkam neatkarīgi no viņa reliģiskās pārliecības un kultūras koda. Lai arī vārds askēze, pieļauju, neskan neko kārdinoši un es arī nesaku, ka šis ceļš ir viegls, tas viennozīmīgi ir bezgala interesants, neaizmirstams un svētīgs. Ne velti Latvijā un pasaulē neskaitāmi daudzas sievietes izvēlas šādu veidu savu sapņu piepildīšanai un savas personības izkopšanai gadu no gada. 

 

Pumsavanas rituālu, mūsdienām piemērotu, uz Rietumu pasauli atnesa mūsu centra skolotāji Aleksejs Meredovs (Atma Svarup) un Natālija Čehovska. Latvijā tas notiek jau vienpadsmito gadu, pulcējot vairāk kā simts sievietes no visas Latvijas un dažas sievietes arī no mūsu kaimiņu zemēm- Lietuvas, Igaunijas un Ukrainas. 

 

Šo gadu laikā kopā ar šī rituāla dalībniecēm un mūsu draugiem un atbalstītājiem esam piedzīvojuši daudzus brīnumus, klusāko sapņu piepildījumus, skaistas un nenovērtējamas atklāsmes un, kas ir ne mazāk svarīgi, - ļoti dziļus, vērtīgus un neaizmirstamus ceļojumus sevī un šīs pasaules noslēpumos. Caur smiekliem un asarām, dziļām pārdomām un iedvesmu piepildītām likumsakarībām. Jaunām draudzībām un iespējām. 

 

Ar prieku dalīšos savā pieredzē un iepazīstināšu jūs ar šo daudzus gadus mūsu, centra ATMA, un daudzo tā dalībnieču loloto īpašo notikumu, ko apzināti piedzīvojot - atcerēties visu dzīvi. Ja netiksimies šajās lekcijās, tad esiet mīļi gaidītas reizi mēnesī uz paša rituāla svinīgo daļu – uguns rituālu un ar mīlestību gatavotu mielastu, kur mīļi gaidīti visi, gan lieli, gan mazi, kungi un dāmas. Sekot līdzi šo sanākšanu datumiem varat ŠAJĀ SAITĒ

 

Lai skaista un iedvesmojoša mums satikšanās klātienē un dzīvajā ēterā! Om tat sat." 

Pieteikuma forma lekcijām:

Please enter the code:

Note: Please fill out the fields marked with an asterisk.

Ieva Uma Čeremisina

Starptautiskā Jogas centra ATMA filiāles Latvijā dibinātāja un vadītāja. Jogas pasniedzēja. Viena no Saules Festivāla veidotājām. 

 

"Kā vēlāk sapratu, ceļš uz turieni, kur esmu tagad, man sākās jau agrā bērnībā, kad mājās mūždien kūpēja vīraks, grāmatu plauktos mita numeroloģijas, hiromantijas un citas manu interesi vērtas grāmatas. Oma, būdama ārste, iepazīstināja ar Reiki dziedniecības mākslas principiem, bet opis, uzliekot roku uz pieres, noņēma visaugstākās temperatūras. Mamma un oma mācīja vērot, mīlēt un smelties enerģiju no dabas, kā arī stiprināt veselību un ārstēt sevi ar dabas un tautas līdzekļiem. Bērnībā apmeklētais vēdiskais uguns rituāls, priedēm ieskautajās jūras kāpās, atstāja sirdī vissiltākās atmiņas un brīnumu klātesamības sajūtu. Kā arī daudzi citi apstākļi, notikumi un mācības, kas bija likumsakarīgi. Tās bija samskāras jeb spilgti iespaidi, kas iedeva garšu un virzienu manam tālākajam ceļam. 

Jau apzināti, pašas iniciatīvas dziļāki meklējumi pēc atbildēm sākās 16 gadus atpakaļ, kad izlēmu apgūt vēdiskās filozofijas pamatus, sāku apmeklēt jogas nodarbības, pārgāju uz veģetāru uzturu. 2007. gadā satiku savu skolotāju Alekseju Meredovu (Atma Svarup) un apguvu pie viņa Reiki dziedniecības praksi. Gadu vēlāk – 2008. gada pavasarī iepazinos ar savu tantras skolotāju, starptautiskā centra ATMA organizatori Natāliju Čehovsku (Karma Shakti), kā rezultātā radījām vienu burvīgu jauniešu jogas nometni Krimā un tapa Centra ATMA filiāle Latvijā.  2008. gada nogalē sāku vadīt jogas nodarbības. 2009. gadā organizēju pirmo Pumsavanas rituālu Latvijā un likumsakarīgi taja pašā gadā Indijas svētceļojumā iepazinos tuvāk ar topošo vīru - astrologu Artjomu Čeremisinu.

Septiņus gadus atpakaļ ar draugiem un domubiedriem izveidojām un ik gadu organizējam skaistu un jēgpilnu vasaras notikumu – Saules Festivālu. Šobrīd pasniedzu klasisko hatha jogu, vadu vēdisko sieviešu rituālu Pumsavana, organizēju skolotāju viesprogrammas, retrītus, kā arī dažādas citas programmas. Kopā ar vīru vadām Centra ATMA fileāli Latvijā. 

 

Turpinu smelties zināšanas un iedvesmu pašpraksē, Indijas svētceļojumos un regulārās tālākās mācībās pie saviem skolotājiem. Arī mani bērni ir tie, kas neļauj apstāties un ik dienas liek iepazīt, augt, pārvarēt un mācīties tālāk. Kā jau katrai mammai.

Esmu pateicīga Visumam, ka varu darīt to, ko mīlu un priecājos, ja varu būt noderīga ar savu darbu un pieredzi citiem.

 

Joga tās plašākajā aspektā man ir ceļš uz sevis un pasaules iepazīšanu. Ceļš uz labāku sevi un satikšanos ar savu dvēseli. Tā ir nebeidzama skola, kas nepārstāj mani pārsteigt. Jo dziļāk tieku, jo tālāku ceļu uz priekšu redzu. Tas ir nemitīgs darbs ar sevi. Un pavisam praktiski – hatha joga man ir arī instruments, lai stiprinātu un samīļotu ķermeni, kontrolētu un nomierinātu prātu, iemācītos sajust sevi. Laiks klātesamībai. Savukārt tantras prakse – iedot formu un pamatu, drošību un dziļumu ļoti daudzām ikdienas darbībām. 

 

Om Gurave namaha! OM"