JOGA NIDRA - klātienē un tiešsaistē

 

Reizi mēnesī, vienu piektdienas vakaru (18.30-20.00), pasniedzējs Artjoms vada JOGA NIDRU jeb dziļās relaksācijas nodarbības, kur aicina cilvēkus caur šo brīnišķīgos jogas prakses veidu - atbrīvoties no iekšējā saspringuma, smelties mieru, atjaunot spēkus un piepildīt savas enerģijas rezerves.  

 

Arī šajās nodarbībās ir iekļauta ierastā jogas prakse - iesildīšanās vingrinājumi, asanas un pranajama (elpošanas vingrinājumi) - taču vismaz puse nodarbības tiek pavadīta Shavasanā jeb nedzīvajā pozā, klausoties pasniedzēja norādēs, kuras laikā dalībnieki piedzīvo īpašu meditācijas veidu robežstāvoklī starp miegu un nomodu. 

 

JOGA NIDRA - tā ir jogas prakse, kas sistēmātiski atslābina visu ķermeni un prātu, atjauno un atbrīvo enerģiju dziļi audos, un tai ir spēcīgs potenciāls stiprināt un izplest apziņu.  

 

Ieguvumi no Joga Nidras prakses:

*) mazinās trauksme - muskuļu atslābināšana ir tikpat svarīga kā darbs pie to attīstīšanas. Šo divu aspektu balanss ir tas, kas mums sniedz lielisku fizisko veselību. Iemācoties atslābināt muskuļus, mēs mācāmies nomierināt prātu, tādējādi samazinot trauksmes līmeni.

*) uzlabo imūnsistēmas darbību - relaksācija ir vislabākā pretinde ķermeņa piesārņojumiem. Kad prāts un ķermenis ir relaksēti, nervu sistēmai tiek dota iespēja atjaunoties un aktivizēties, nostiprinot organisma dabīgās dziedināšanas spējas.

 

*) atbrīvo no stresa. Ar šo apzināto meditāciju smadzenes iedarbojas uz smadzeņu garozas savienojumiem. Kad tiek veidota racionāla doma, savienojumi kļūst stiprāki un savstarpēji vairāk savienoti. Amigdala (baiļu mājvieta) kļūst mazāka, sniedzot iespēju ikdienā tikt galā ar dzīvi un stresa situācijām daudz mierīgāk.

*) ar joga nidras palīdzību var maigi un pakāpeniski strādāt arī ar nepārstrādātajām emocijām, savu raksturu un prāta spējām.

*) kā arī attīstīt prasmi ikdienā vadīt savu ķemeni un apziņu patstāvīgiem spēkiem.

 

 

Nodarbības notiek krievu valodā. Šī prakse ir piemērota un pieejama ikvienam cilvēkam.

 

Aktuālos Joga Nidras datumus skat. mūsu NODARBĪBU KALENDĀRĀ.

 

Dalība nodarbībā (1.5h):

  • Klātienē 12 eur (var izmantot hathas u.c. nodarbību abonementus)
  • Tiešsaistē 9 eur

 

Iepriekšēja pieteikšanās klātienes nodarbībai Lolo sistēmā!

Pieteikšanās tiešsaistes nodarbībai, sūtot sms vai whatsapp ziņu uz +371 27274744.

 

Cenrādis

  

Joga Nidra ir sistemātiska dziļas un apzinātas atslābināšanās tehnika.

Tās laikā notiek pilnīga fiziska, garīga un emocionāla relaksācija.

Joga Nidras prakses laikā fiziskais ķermenis atrodas miega stāvoklī, bet prāts darbojas dziļākos apziņas līmeņos.

Joga Nidrā prāts tiek atdalīts no ārējās apziņas un miega, tādējādi tas kļūst ļoti spēcīgs un var tikt izmatots, piemēram, lai uzlabotu atmiņu, izplestu apziņu jaunām zināšanām un radošumam vai lai mainītu savu raksturu.

Joga Nidra likvidē sasprindzinājumu gan prātā, gan ķermenī – tā dod iespēju pilnībā atpūsties un atjaunot spēkus, strādāt ar sevi un savu ķermeni, raksturu.

(Swami Satyananda Saraswati) 

 

Būsiet mīļi gaidīti!

Noderīgi zināt

Apģērbu jogas nodarbībai izvēlaties ērtu un sportiskai nodarbībai atbilstošu. Ziemas sezonas laikā vēlams līdzi paņemt arī kādu siltu džemperi un zeķītes. Jogojam ar basām kājām, līdz ar to nekādi sporta apavi nav nepieciešami.

 

ATMA studijā viss nodarbībām nepieciešamais inventārs (jogas paklājiņi, pledi, spilveni u.c.) ir uz vietas. 

 

Uz nodarbību vēlams ierasties 10-15 minūtes iepriekš, lai pagūtu saģērbties un noskaņoties nodarbībai.

 

Ja ir kādi jautājumi, droši rakstiet vai zvaniet mums: +371 27274744.

Artjoms Čeremisins

Jogas un meditāciju pasniedzējs, vada grupu un individuālās nodarbības, seminārus. Alekseja Meredova (Atma-Svarup) skolnieks, vēdiskās zināšanas un jogu nopietni mācās jau 20 gadus.

 

Starptautiskā vēdskās kultūras centra "Atma" astrologs, tā Latvijas centra vadītājs. Kopš 2006. gada apgūst un praktizē vēdisko astroloģiju (džoitišu), sekojot senai tradīcijai Šrī Ačjutananda (tika dibināta apmēram pirms 500 gadiem). Konsultē vēdiskajā astroloģijā vairāk kā 15 gadus. 

 

 

Dzimis Ukrainā (Dņepropetrovskā), Latvijā dzīvo kopš 2011. gada. Precējies, 2 bērnu tēvs.  

 

Artjoms nedaudz par sevi, jogu un savu jogas ceļu:

"Vispār, jau bērnībā pasaule man šķita un joprojām šķiet interesanta vieta, savukārt izziņa - tas ir viens no galvenajiem stimuliem manā dzīvē. Tas ir bezgalīgs, pārsteidzošs un aizraujošs process.

 

Kad man bija 19, nepārvaramā vēlme izzināt un rast skaidrojumus dzīves likumiem aizveda mani pie vēdiskās kultūras un jogas praksēm. Es meklēju atbildes uz jautājumiem, un tieši šajā tradīcijā es tās atradu. Uzskatu, ka nav spēka augstāka par jogu - es tam nevis vienkārši ticu, bet gan zinu. Laba jogas nodarbība ir spējīga paveikt mazus brīnumus, nemaz nerunājot par prānājamas un meditāciju praksi.

Jogā nav nepieciešams steigties, tiekties kaut ko pierādīt sev vai citiem. Tajā ir nepieciešams būt klusam, uzmanīgam, apmierinātam, jo pat visvienkāršākā āsana ar pienācīgu attieksmi pret to var sniegt ļoti daudz.

Prakse ir ļoti garšīga, atliek vien to paskaidrot savam prātam, pamazām, pacietīgi un ar labestību. Joga - tas ir kā okeāns, bezgalīgs un pilns ar mirdzošiem dārgumiem, un pēc tam tu ieraugi, ka okeāns pats par sevi ir dārgums :) ”